Home / Bota (page 80)

Bota

ISIS sulmon ambasadën e Irakut në Afganistan

Ambasada e Irakut në Afganistan është shënjestruar nga militantët e Shtetit Islamik teksa autoritetet kanë raportuar për disa shpërthime dhe shkëmbim zjarri. Ndonëse nuk ka ende një bilanc viktimash, ekstremistët e ISIS kanë marrë përsipër sulmin, ndërsa pritet që të ...

Read More »

RUSI – Putin shfaq fuqinë detare ruse

Presidenti rus, Vladimir Putin ishte i pranishëm në një paradë detare të organizuar për të treguar fuqinë detare ruse, që ndodhet në Detin Balltik deri në brigjet siriane. Rreth 50 luftëanije dhe nëndetëse ishin të pranishme përgjatë Nevas dhe në ...

Read More »

Në Venezuelë mbahen votime të debatueshme

Në Venezuelë sot po mbahen votime të shumëdebatuara, të kërkuara nga Presidenti Nicolas Maduro. Njerëzit po votojnë për Asamblenë Kushtetuese me 545 anëtarë, që do të ngarkohet me detyrën e rishkrimit të Kushtetutës së vendit. Televizioni shtetëror dha sot pamje ...

Read More »