Home / Bota (page 90)

Bota

Rusi, shpërthim në Shën Petersburg

Dhjetë njerëz u plagosën dhe u dërguan në spital si rezultat i shpërthimit të një bombe artizane në një supermarket në Shën Petersburg në Rusi, thanë zyrtarët të mërkurën. “Në bazë të dhënave paraprake, një shpërthim i një objekti të ...

Read More »

Marina britanike ndjek anije lufte ruse

Një fregatë e marinës britanike ndoqi në Krishtlindje anije lufte ruse. Nuk kanë qenë të parat incidente të këtij lloji. Qeveria britanike i dërgoi Rusisë pas kësaj një paralajmërim të ashpër. Fregata britanike “HMS St.Albans” ndoqi fregatën ruse “Admiral Gorshkov” ...

Read More »

Izraeli do të tërhiqet nga UNESCO-ja

Mediet izraelite njoftuan të shtunën se Izraeli do të tërhiqet nga UNESCO-ja në fund të këtij viti. Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu e udhëzoi të premten e kaluar përfaqësuesin e Izraelit në UNESCO të largohet nga kjo organizatë para 31 dhjetorit. ...

Read More »

Pse është kaq i preferuar Macroni

Në sondazhe, mbështetja për Presidentin francez së fundi është shtuar shumë. Me një kombinim të rafinuar politik ai iu drejtohet qarqeve të ndryshme ideologjike – atyre që kërkojnë fillim të ri, por edhe konservatorëve. Shëtitja nisi në katin e parë, ...

Read More »