Home / Rajoni (page 10)

Rajoni

Aksident, lëndohen pesë ushtarë të Maqedonisë

Pesë ushtarë të Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë janë lënduar në një aksiden komunikacioni që ka ndodhur sot në autostradën Veles-Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.  Siç informojnë nga MPB-ja, rasti kandodhur në ora 12:30 në afërsi të pikëpagesës Sopot, ndërkaq janë ...

Read More »

Protestat në Serbi – thyerja e frikës

Protestat e studentëve “kundër diktaturës” në Serbi janë futur në javën e katërt. Ka dhe një protestë tjetër që po zgjat prej një viti. Po cilat janë rezultatet? Asnjëra prej këtyre protestave nuk ka rezultuar me plotësimin e kushteve të ...

Read More »