Home / Rajoni (page 11)

Rajoni

10 pyetje përse Turqia blen sistemin S-400

Nga Zuhal Demirçi Pas përpjekjeve të përsëritura për të blerë sistemin raketor mbrojtës Patirot nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) si vend aleat dhe përgjigjeve negative që mori në këtë drejtim, në vitin 2017 Ankaraja shqyrtoi ofertën tërheqëse të ...

Read More »