Home / Rajoni (page 18)

Rajoni

Turqia në prag të krizës

Në Turqi, inflacioni i lartë në rritje dhe rënia e vlerës së monedhës po nxisin frikën se vendi është në prag të një krize financiare dhe ekonomike. Vendosja muajin e kaluar e tarifave tregtare nga Presidenti Donald Trump, pas vazhdimit ...

Read More »

Kancelarja gjermane Merkel të shtunën në Shkup

Kancelarja gjermane Angela Merkel të shtunën do të realizojë vizitë në Shkup, njoftoi zëdhënësi i saj Shtefen Zajberg, publikoi agjencia greke e lajmeve ANA-MPA. Siç raporton korrespondentja e MIA-s nga Athina, në tekstin e shkurtër, ANA-MPA transmeton deklaratën e zëdhënësit të ...

Read More »