Home / Rajoni (page 3)

Rajoni

Athinë, ekzekutohet avokati i njohur grek

Një ndër avokatët më të njohur grekë është ekzekutuar mbrëmjen e së enjtes në kryeqytetin Athinë. Sipas policisë, dy persona, të cilët flisnin një greqishte jo të mirë, ekzekutuan me një pistoletë avokatin Michalis Zafeiropoulos. Ngjarja ndodhi rreth orës 19 ...

Read More »

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan. Xhaketa blu të errët dhe me kuadrata, duket se ...

Read More »