Home / Rajoni (page 302)

Rajoni

Reagon BE, shqetësime për protestat e nesërme në Shkup

Bashkimi Evropian (BE) ka shprehur shqetësimet për zhvillimet e fundit në Maqedoni. Brukseli zyrtar shpreh shqetësime për mundësinë e përsëritjes së dhunës dhe përkeqësimit të marrëdhënieve ndëretnike. Kjo është pikërisht pas paralajmërimeve për protesta të reja për nesër të shqiptarëve ...

Read More »