Home / Rajoni (page 340)

Rajoni

Fillon ndërtimi i gazsjellësit TANAP

Turqia dhe Azerbajxhani filluan sot ndërtimin e gazjellësit të Trans-Anadollit (TANAP), një projekt që do të mundësojë transportimin e gazit natyror të Azerbajxhanit në Turqi dhe nëpërmjet saj në Bashkimin Evropian. Projektit i Trans-Anadollit (TANAP) parashikon transportimin e gazit natyror të ...

Read More »

Zaevi shpërthen bombën e 10-të opozitës

Zoran Zaev hodhi sot bombën e 10-të, duke publikuar telefonata që sipas tij dëshmojnë se ndershmëria e kryeministrit Gruevski është vetëm farsë që fsheh fytyrë e tij të vërtetë. Lideri i opozitës edhe njëherë kërkoi dorëheqjen e krerëve të Qeverisë ...

Read More »