Home / Rajoni (page 35)

Rajoni

Trocsanyi: Hungaria nuk do ta ekstradojë Gruevskin

Hungaria nuk do ta ekstradojë ish-kryeministrin Nikola Gruevski në Maqedoni, pohoi gjatë një ndërhyrje në televizion ministri hungarez i Drejtësisë, Laszlo Trocsanyi. “Gruevski rrezikon jetën në vendin e tij, nuk mund të ekstradohet në këtë rast”, tha Trocsanyi. Kurse ministri ...

Read More »

Vuçiq: “Shqiptarë ju lutem hiqni masat”

Autoritetet e Kosovës kanë ashpërsuar masat kundër mallrave të Serbisë dhe Bosnjë-Hercegovinës. Në Beograd mendohet se këto masa do të dëmtojnë më shumë Kosovën se ekonominë e Serbisë. Vendimi i qeverisë së Kosovës për ngritjen e taksave ndaj mallrave serbe ...

Read More »