Home / Rajoni (page 350)

Rajoni

Tsipras kthehet pa marrëveshje, por ulen tensionet

Grekët e kanë pritur me pozitivitet takimin tepër të rëndësishëm të Kryeministrit Tsipras me Kancelaren gjermane Merkel, në vizitën e tij të parë zyrtare në kryeqytetin gjerman, megjithëse praktikisht nuk është arritur asnjë zgjidhje thelbësore për problemin akut të Greqisë, ...

Read More »

Aleksis Tsipras viziton sot Berlinin

Në portat e Kancelarisë gjermane kalon për herë të parë në mbrëmjen e së hënës kryeministri grek Aleksis Tsipras, si i ftuar i zonjës Angela Merkel në Berlin, një takim tepër i rëndësishëm që do të përcaktojë, sipas analistëve, fatin ...

Read More »

Ideja e unitetit Greqi-Evropë

Kush dëshiron t’u thotë grekëve të vërtetën, duhet t’u thotë se ata nuk kanë një shtet të denjë për këtë emër. Nevoja e Greqisë për reforma është e thellë, dallimi midis Greqisë dhe pjesës tjetër të eurozonës, i madh. Do ...

Read More »