Home / Rajoni (page 362)

Rajoni

Athina-Tiranës: Mbroni minoritetet

Ministria e Jashtme greke ka reaguar ashpër në orët e fundit pas disa lajmeve të publikuara në mediat helene, se pas përfundimit të ndeshjes Serbi-Shqipëri një grup huliganësh hyri në fshatin Derviçan të Gjirokastrës duke sharë, rrahur dhe kërcënuar banorët ...

Read More »

Putini sot në Beograd

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të qëndrojë sot për vizitë në Beograd me rastin e 70 vjetorit të çlirimit të qytetit. Putin do të pritet nga një paradë ushtarake, e para në Beograd pas gati 30 vjetësh. Ai do ...

Read More »

Gjuhet me gurë ambasada e Shqipërisë

Ambasada e Shqipërisë është sulmuar me gurë, pak orë më parë, njoftojnë mediat e Malit të Zi. Sipas gazetës “Pobjeda” rreth orës 10:45 tre persona kanë gjuajtur me gurë ambasadën duke shkaktuar dëme materiale. Policia ka reaguar shpejt  dhe ka ...

Read More »

Vizita e Putinit në Serbi ngjall kritika

Presidenti rus do të marrë pjesë në paradën ushtarake për 70 vjetorin e çlirimit të Beogradit. Rusia dhe kandidatja për pranim në BE, Serbia, janë aleate tradicionalë, por vizita ngjall kritika. Në fakt partizanët jugosllavë dhe ushtria e kuqe e ...

Read More »