Home / Rajoni (page 369)

Rajoni

Arrestime masive gazetarësh në Turqi

Prokuroria turke ka lëshuar mbrëmjen e djeshme urdhërarrest për 37 gazetarë e policë, si dhe urdhër për bastisje të gazetës më të madhe turke ‘Zaman’ me tirazh 1 milion kopje të shitura në ditë dhe televizionit ‘Samanyolu’, që njihen si ...

Read More »

FMN-ja sërish në Athinë

Brenda janarit të vitit 2015 do të rikthehet në Athinë misioni negociator i Fondit Monetar Ndërkombëtar, ndërkohë që synimi i tij është përfundimi i suksesshëm i vlerësimit të gjashtë të programit ekonomik greke, deklaroi zëdhënësi i FMN-së, William Marey, gjatë ...

Read More »

Bosnja akuzon 15 serbë për krime lufte

Prokurorët në Bosnjë kanë akuzuar 15 serbë të dyshuar për vrasjen e më shumë se 150 civilëve myslimanë gjatë luftës në Bosnje. Në një deklaratë të lëshuar të premten, prokurorët kanë thënë se “kjo është aktakuza më e madhe për ...

Read More »

A do të ketë Maqedonia stemë të re?

Qeveria e Maqedonisë ka miratuar njëzëri propozimin për stemën e re shtetërore, që duhet të zëvëndësojë stemën socialiste, që është aktualisht në fuqi. Simbol kryesor i stemës së re është një luan i kuq i ngritur në këmbë, në sfond ...

Read More »