Home / Rajoni (page 370)

Rajoni

Ivajllo Kalfin dhe ndryshimi i buxhetit evropian

Pavarësisht faktit se Ivajllo Kallfin (Socialistët dhe Demokratët-Bullgari) nuk është më deputet evropian, Këshilli i Kryetarëve të Grupeve Parlamentare të Parlamentit Evropian e konfirmoi pjesëmarrjen e tij në Grupin e nivelit të lartë për resurset e buxhetit evropian. Në krye ...

Read More »

Ahmeti: Duhet arritur kompromis me Greqinë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, u prit nga Ambasadori Amerikan Poll Volers në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup. Biseda u përqendrua në zhvillimet politike në vend, çështjen e emrit dhe integrimin Euroatlantik, ...

Read More »

Athina-Tiranës: Mbroni minoritetet

Ministria e Jashtme greke ka reaguar ashpër në orët e fundit pas disa lajmeve të publikuara në mediat helene, se pas përfundimit të ndeshjes Serbi-Shqipëri një grup huliganësh hyri në fshatin Derviçan të Gjirokastrës duke sharë, rrahur dhe kërcënuar banorët ...

Read More »

Putini sot në Beograd

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të qëndrojë sot për vizitë në Beograd me rastin e 70 vjetorit të çlirimit të qytetit. Putin do të pritet nga një paradë ushtarake, e para në Beograd pas gati 30 vjetësh. Ai do ...

Read More »

Gjuhet me gurë ambasada e Shqipërisë

Ambasada e Shqipërisë është sulmuar me gurë, pak orë më parë, njoftojnë mediat e Malit të Zi. Sipas gazetës “Pobjeda” rreth orës 10:45 tre persona kanë gjuajtur me gurë ambasadën duke shkaktuar dëme materiale. Policia ka reaguar shpejt  dhe ka ...

Read More »