Home / Rajoni (page 372)

Rajoni

SYRIZA mbështet marrëveshjen me Eurogrupin

Dje në mbrëmje vonë përfundoi takimi maratonë i grupit parlamentar të SYRIZA-s, që kishte filluar në orën 10:45, me temë zhvillimet përsa i përket negociatave të Greqisë me partnerët. Sipas burimeve qeveritare, pas kërkesës së kryeministrit Aleksis Tsipras, pati votim ...

Read More »

Skandali i përgjimeve në Maqedoni

Lidhja Social Demokrate e opozitës në Maqedoni, në kuadër të aferës së përgjimeve, sot publikoi disa biseda telefonike midis zyrtarëve të lartë qeveritarë që dëgjohen duke folur për manipulime të politikave redaktuese në disa mjete të infromimit. Drejtuesi opozitar Zoran ...

Read More »

Sot “bomba” e katër e Zaevit

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev do të mbajë sot një konferencë për media, ku pritet të publikoj “bombën” e katërt. Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) Zoran Zaev, pritet që sot të publikojë “bombën” numër 4, për të ...

Read More »

Ky është projekti faraonik i Erdoganit!

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan vendosi të rifillojë projektin e tij faraonik dhe shumë të kundërshtuar të kanalit paralel me Ngushticën e Bosforit në Stamboll, nisur katër vjet më parë, por ende i bllokuar, njoftoi shtypi lokal. Sipas burimeve të ...

Read More »

Juncker anulon takimin me Gruevskin

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ishte parashikuar të takohej me kryeministrin e Maqedonisë, Nikola Gruevski këtë të mërkurë në Bruksel. Por, zëdhënësja e KE-së bëri të ditur se takimi është anuluar. Mina Adreeva tha se, “u ra dakord që ...

Read More »

Koment: Jo mirë, por e domosdoshme

Qeveria greke u ka dorëzuar huadhënësve ndërkombëtarë një listë me planet për reforma, për të zgjatur programin e ndihmës. Tani ajo duhet të ofrojë, mendon Christoph Hasselbach. Deri tani ka vetëm deklarata të bëra nga qeveria greke. Se çfarë do ...

Read More »