Home / Rajoni (page 378)

Rajoni

Mediat serbe: Vuçiç do ta presë Ramën

Mediat serbe njoftojnë sot se kryeministri serbe, Aleksander Vuçiç mund ta presë homologun e tij shqiptar, Edi Rama javën e ardhshme në Beograd. Gazeta “Kurir” i referohet burime në qeverinë serbe teksa shkruan se “Edhe pse kryeministri serb nuk ka ...

Read More »

Bullgaria i siguron kompjuterë CERN-it

“Me ndihmën e fizikës dëshirojmë të arrijmë deri në thellësitë më të mëdha dhe të gjejmë përgjigjen e pyetjeve se si u formua Universi dhe se si ekzistojmë ne.” Këtë e tha drejtori i përgjithshëm i Organizatës Evropiane për Kërkime ...

Read More »

Shpëtohen 79 migrantë pranë Rodosit

Një operacion shpëtimi përgjat ishullit grek të Rodosit mundësoi dje shpëtimin e 79 perosnave që kishin mebtur në det pas përmbytjes së varkës së tyre, njoftoi sot policia portuare që saktëson se një nga migrantët është shpallur i zhdukur. Migrantët ...

Read More »