Home / Rajoni (page 390)

Rajoni

Maqedoni: LSDM bojkoton parlamentin

Partia opozitare në Maqedoni, LSDM, i përmbahet bojkotimit të parlamentit, i cili së shpejti nis procedurën e heqjes së mandateve. Procedurën për heqjen e mandateve të deputetëve të koalicionit të udhëhequr nga LSDM-ja opozitare, Parlamenti do ta fillojë në javën ...

Read More »

Stoltenberg në vizitë zyrtare

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zhvillon sot një vizitë zyrtare në Greqi, ku do të marrë pjesë edhe në një stërvitje ushtarake në rajonin e Gjirit të Saronit me pjesëmarrjen e forcave greke të ndërhyrjes së shpejtë. Pritet ...

Read More »

Dy ushtarakë serbë dënohen për krime lufte

Dy ushtarakë serbë, Predrag Milisavljeviç dhe Milosh Panteliç u dënuan secili me 20 vite burg nga një gjykatë e shkallës së parë, pasi u shpallën fajtorë për krime lufte. Gjykatësit i shpallën fajtorë Predrag Milisavljeviçin dhe Milosh Panteliçin për mizori ...

Read More »

Turqia do të kthehet në shtet policor?

Qeveria në Ankara planifikon një reformë për ligjin e sigurisë në Turqi. Sipas standarteve të BE, thotë kryeministri Davutoglu. Ndërkohë kritikët i tremben krijimit të një shteti policor. Prej javësh në Turqi flitet për reforma në sistemin e sigurisë. Madje ...

Read More »