Home / Rajoni (page 394)

Rajoni

Proteste e dhunshme ne Shkup ( Video )

Mijëra protestues demonstruan sot në Shkup kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve, që akuzoheshin për vrasjen para dy vjetëve të pesë maqedonasve. Protesta u shndërrua në dhunë. Pas faljes në xhamitë e kryeqytetit, pjesëmarrësit marshuan drejt Gjykatës ...

Read More »

Ankaraja zbulon realitetin kurd

Prej shumë muajsh qeveria turke po negocion me PKK-në për të gjetur një zgjidhje paqësore të konfliktit kurd. Kryeministri Erdogan synon edhe votat e kurdëve. Politikanët kurdë nga veriu i Irakut ishin në javën e kaluar në kryeqytetin turk, ku u ...

Read More »

Peshkopi serb befason me gjuhë të matur

Metropolitani Amfilohije, aktualisht metropolitan i Kishës Ortodoskse serbe në Mal të Zi,ka befasur të pranishmit sot në Gazimestan. Ai me rastin e “Vidovdanit” tha se ka gojëdhënaqë thonë se Millosh Kopiliqi (Obiliqi) mund të jetë shqiptar dhe ka të atilla ...

Read More »