Home / Rajoni (page 420)

Rajoni

Koment: Turqia në rrugë të gabuar

Arrestimet e fundit të gazetarëve opozitarë në Turqi janë në kontrast të plotë me kuptimin modern të demokracisë. Turqia ka kohë që nuk përbëhet më nga lënda prej së cilës janë bërë shtetet me aspirata legjitime për anëtarësim të shpejtë ...

Read More »

Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit

Për shkak të mjegullës të gjitha fluturimet dhe aterimet në aeroportin e Shkupit “Aleksandri i Madh” mëngjesin e sotëm janë anuluar.  Sipas informatave në ueb faqen e aeroportit, fluturimet e parapara deri në mesditë janë anuluar, ndërsa një pjesë e ...

Read More »

Erdogani godet mediat antiqeveritare

Vëzhguesit mendojnë se drejtësia dhe policia që janë besnike të Erdoganit donin të jepnin një sinjal para përvjetorit të parë të akuzave për korrupsion ndaj tij. Ekrem Dumanli e përshëndetën si një hero. Stafi dhe përkrahësit e shoqëruan me thirrje ...

Read More »

Arrestime masive gazetarësh në Turqi

Prokuroria turke ka lëshuar mbrëmjen e djeshme urdhërarrest për 37 gazetarë e policë, si dhe urdhër për bastisje të gazetës më të madhe turke ‘Zaman’ me tirazh 1 milion kopje të shitura në ditë dhe televizionit ‘Samanyolu’, që njihen si ...

Read More »

FMN-ja sërish në Athinë

Brenda janarit të vitit 2015 do të rikthehet në Athinë misioni negociator i Fondit Monetar Ndërkombëtar, ndërkohë që synimi i tij është përfundimi i suksesshëm i vlerësimit të gjashtë të programit ekonomik greke, deklaroi zëdhënësi i FMN-së, William Marey, gjatë ...

Read More »