Home / Rajoni (page 429)

Rajoni

Ditë zie në Maqedoni

Në Maqedoni sot është ditë zie për shkak të fatkeqësisë së helikopterit në të cilën jetën e humbën katër pjesëtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme – shefi i njësitit të helikopterëve Dragi Micev dhe pilotët Marjan Trajkoviq, Tode Oreshkov ...

Read More »

Samit i shefave të shteteve të EJL-së

 Më 15 korrik, në Dubrovnik do të zhvillohet samiti vjetor i shefave të shteteve nga Evropa Juglindore ku do të marrë pjesë edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, njoftoi zyra e shtypit e presidentit kroat, Ivo Josipoviç. Takimi do të jetë ...

Read More »

Serbi: Ministri i Financave jep dorëheqjen

 Ministri serb i Financave, Lazar Kërstiç dha dje dorëheqjen, pas rënies dakord edhe me kryeministrin, Aleksandar Vuçiç. ”Pas një mbledhjeje të qeverisë, ku u miratuan projektligjet për punën dhe për siguracionet e pensionistëve dhe personave të aftësi të kufizuara, vendimin ...

Read More »