Home / Rajoni (page 435)

Rajoni

Zyrtarizohet amaneti i Gjukanovic

Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) mbështeti propozimin e ish-kryeministrit malazez, Milo Djukanovic, që për mandatar të ri që qeverisë të zgjidhet Igor Luksic.  Luksic ndërkohë deklaroi se pret që qeveria e re të zgjidhet deri në fund të vitit, dhe ...

Read More »

Mal i Zi, Gjukanovic në largim

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic do të japë dorëheqjen nga posti i tij për motive ende të panjohura. Lajmin e bëjnë të ditur mediat lokale, sipas të cilave dorëheqja do të njoftohet përmes një konference për shtyp që ...

Read More »

Polemika per perfaqesimin e Shqiptareve

Opozita shqiptare në Maqedoni akuzon qeverinë për anashkalimin e shqiptarëve në institucione. Sipas Demokracisë së Re, ndër qindra punësime që janë bërë nëpër ndërmarrje të ndryshme, nuk është punësuar asnjë shqiptar. Por, nga Bashkimi Demokratik për Integrim thonë se nuk ...

Read More »

Tadic: Problemi i Kosoves tash shihet ndryshe

Presidenti serb, Boris Tadiq, gjatë qëndrimit në bazën e Njësive Speciale Anti-Terroristë në Batajnicë, vlerësoi se, edhe përkundër ekzistimit të supozimeve për pafajësi, pas publikimit të raportit të Dick Martyt, problemi i Kosovës në të ardhmen do të shihet nga ...

Read More »