Home / Rajoni (page 445)

Rajoni

Buckovski dënohet me 2 vjet burg

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Vlado Buckovski dënohet me dy vjet burg, për keqpërdorim të buxhetit gjatë kohës kur ishte ministër i mbrojtjes. Vendimi për dënimin u shqiptua nga Gjykata shkallës së dytë, ajo e Apelit, e cila përfundimisht vendosi mbi aferën ...

Read More »

Greqi: e vërteta vjen më vonë

Gjithçka ka një fund, edhe programi i ndihmave për Greqinë. Askush nuk dyshon që ky vend i përfshirë nga kriza do të ketë nevojë për ndihmë tjetër, pas përfundimit të programit në fund të vitit. Troika bisedon në Paris. Së ...

Read More »

Ballkani sërish viktimë e shirave të rrëmbyeshëm

 Reshjet e rrëmbyeshme, të shoqëruara me erëra të fuqishme, madje edhe me breshër, kanë përfshirë rajonin e Ballkanit këtë fillimshtatori, njoftuan sot mediat e rajonit. Në Bosnje-Hercegovinë niveli i alarmit të dhënë është portokallim ndërkohë që në Kroaci është dhënë alarm ...

Read More »

Konflikte brenda BDI-së në Kumanovë

Vlime dhe konflikte brenda degës së BDI-së në Kumanovë, që kulmuan ditëve të fundit edhe me një incident midis grupacioneve rivale. Gjithçka ka si synim ka pretendimin për të marrë kreun e kësaj partie, pasi që tashmë edhe në këtë ...

Read More »

13 serbo-boshnjakë të arrestuar për krime lufte

Trembëdhjetë serbo-boshnjakë, përfshirë dhe ish-zyrtarë të lartë të policisë, u arrestuan sot për krime kundër njerëzimit të kryera në fillim të luftës ndërkomunitare të Bosnjes (1992-95). ”Të dyshuarit u arrestuan në rrethinat e Doboj dhe Teslic, dy qytete në veri të ...

Read More »

Davutoglu përzgjodhi kabinetin e ri qeveritar

Kryeministri i ri turk, Ahmet Davutoglu ka emëruar si pasardhës të tij në postin e ministrit të Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu. Çavusoglu është një diplomat karriere, i cili shërbeu si ministër për Çështje Evropiane. Ndërsa, ministritë kyçe ...

Read More »