Home / Rajoni (page 450)

Rajoni

Konflikte brenda BDI-së në Kumanovë

Vlime dhe konflikte brenda degës së BDI-së në Kumanovë, që kulmuan ditëve të fundit edhe me një incident midis grupacioneve rivale. Gjithçka ka si synim ka pretendimin për të marrë kreun e kësaj partie, pasi që tashmë edhe në këtë ...

Read More »

13 serbo-boshnjakë të arrestuar për krime lufte

Trembëdhjetë serbo-boshnjakë, përfshirë dhe ish-zyrtarë të lartë të policisë, u arrestuan sot për krime kundër njerëzimit të kryera në fillim të luftës ndërkomunitare të Bosnjes (1992-95). ”Të dyshuarit u arrestuan në rrethinat e Doboj dhe Teslic, dy qytete në veri të ...

Read More »

Davutoglu përzgjodhi kabinetin e ri qeveritar

Kryeministri i ri turk, Ahmet Davutoglu ka emëruar si pasardhës të tij në postin e ministrit të Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu. Çavusoglu është një diplomat karriere, i cili shërbeu si ministër për Çështje Evropiane. Ndërsa, ministritë kyçe ...

Read More »

Serbi mbyt gruan me sëpatë

Një krim i tmerrshëm ka ndodhur mbrëmë në Novi Sad, ku një burrë ka mbytur bashkëshorten e tij me sëpatë. Ai, siç ka mësuar Blic, këtë mëngjes thirri policinë duke u thënë uniformave të kaltra se gruaja e tij ka ...

Read More »