Home / Rajoni (page 458)

Rajoni

13 vjetori i zbehur i Marrëveshjes së Ohrit

Më 13 gusht shënohet 13 vjetori i Marrëveshjes së Ohrit. ‘Kryeministri Nikola Gruevski vazhdon të injorojë këto përvjetor. Edhe këtë vit është planifikuar një shënim formal dhe simbolik, përmes një tribune me temën “Dekada e dytë e Marrëveshjes së Ohrit ...

Read More »

Vazhdojnë protestat kundër rastit “Monstra”

Këshilli Organizativ i Protestave kundër rastit “Monstra” përmes një konference për media ka përsëritur edhe një herë kërkesat e tyre për drejtësi të pavarur dhe objektive në Maqedoni. Anëtari i Këshillit Organizativ, Daim Luçi deklaroi se shteti maqedonas po ushtron ...

Read More »