Home / Rajoni (page 459)

Rajoni

Nimic sot takon Venizelosin

Ndërmjetësuesi për çështjen e emrit të Maqedonisë, Metju Nimic do të takojë sot në Athinë ministrin e Jashtëm grek, Evangelos Venizelos. Për momentin nuk ka informacione nëse Nimici do të takojë apo jo edhe krerë të tjerë të shtetit grek. ...

Read More »

Moti i lig godet Kroacinë (Video)

Moti i lig, që ka përfshirë dje Kroacinë, po mbretëron edhe sot. Stuhia e fuqishme, shiu dhe goditjet e rrufesë nga bregdeti po zhvendosen në brendi dhe jug të vendit. Gjendja më e rëndë ka mbretëruar në Zarë, qytetin bregdetar, ...

Read More »