Home / Rajoni (page 5)

Rajoni

“Ivanov po bënë grusht shteti”

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Talat Xhaferi ka komentuar refuzimin e mandatit nga ana e Presidentit, George Ivanov, që LSDM të formoj qeverinë. Në një lidhje telefonike për InfoBox të RTV Dukagjinit, akuzon Presidentin Ivanov se duke uzurpuar të ...

Read More »

Mogherini nis sot turin e vizitave në Ballkan

Shefja e Diplomacisë në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini këtë të mërkurë nis turneun e vizitave disa ditore në Ballkanin Perëndimor. Këto vizita raportohet të kenë karakter të dyfishtë – fillimisht të ardhmen e përbashkët të BE­-se dhe Ballkanit Perëndimor dhe ...

Read More »

Ambasadorja boshnjake në Shkup viziton Prilepin

Ambasadorja boshnjake në Shkup, Lepa Babiq, e shoqëruar nga përfaqësues komunal të Bjelinës, Nevesinjës, Kotorit, Varoshit dhe Banja Llukës, e vizituan sot vetëqeverisjen lokale në Prilep, përcjell Telegrafi Maqedoni. Qëllimi kryesor i vizitës, sipas kryetarit të Prilepit, Marjan Risteski, është ...

Read More »