Home / Rajoni (page 51)

Rajoni

Mogherini dhe Hahn në vizitë zyrtare në Maqedoni

Përfaqësuesja e lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë e BE-së, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn pritet të vizitojnë Maqedoninë më 18 prill, një ditë pas shpalljes së raportprogresit nga Komisioni Europian, njoftoi dje kryeministri maqedonas, Zoran ...

Read More »

Hungaria mbyll dyert për refugjatët

Zëdhënësi i Komisionerit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR) për Hungari, Ernö Simon, ka deklaruar se me hapat e fundit të ndërmarra, Hungaria ka pamundësuar kërkimin e azilit për refugjatët, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave ...

Read More »