Home / Rajoni (page 62)

Rajoni

Sot takimi i radhës Thaçi – Vuçiç

Në Bruksel, shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ndërmjetëson sot takimin e radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. “Ata do të shkëmbejnë pikëpamjet mbi vazhdimin e bisedimeve për normalizimin ...

Read More »

Maqedonia dhe shërbimet sekrete serbe

Zyra e presidentit maqedonas i hedh poshtë pretendimet e agjentit serb, i cili u gjet brenda parlamentit të Maqedonisë gjatë trazirave të dhunshme më 27 prill, se ai kishte lejen e autoriteteve maqedonase për të qenë aty. Prokuroria për kriminalitet ...

Read More »