Home / Rajoni (page 8)

Rajoni

Bisede telefonike Zaev- Cipras

Kryeministri i Maqedonisë dhe i Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras kanë pasur bisedë telefonike pas përfundimit të votimit, citon Agjencia Greke e Lajmeve ANA – MPA, njofton korrespondenti  i MIA-s nga Athina. Sipas informacioneve të njëjta, Cipras i dërgoi ...

Read More »

Mickovski: Populli tha “Stop” per marreveshjen

 Qytetarët të cilët votuan kundër dhe qytetarët të cilët abstenuan nga votimi sot e dhanë mesazhin më të fuqishëm “Kjo është Maqedonia, këtu jetojnë maqedonas, identiteti ynë është maqedonas, gjuha jonë është maqedonase, paraardhësit tanë kanë qenë maqedonas dhe të ...

Read More »