Home / Arte (page 11)

Arte

Ndërron jetë kompozitori Aleksandër Lalo

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e së dielës pas një ataku kardiak kompozitori i njohur Aleksandër Lalo në moshën 68-vjeçare.  Mësohet se kompozitori i dhjetëra filmave të njohur të kinematografisë shqiptare ka ndërruar jetë në spital. Ai ka lindur më ...

Read More »

Natë e shqiptarëve në MTV EMA

Ka qenë nata e shqiptarëve në ceremoninë e sivjetme të MTV European Music Awards. Rita Ora mori vëmendjen e plotë si prezantuese dhe me hyrjen e saj të veçantë si në tapetin e kuq, ashtu edhe në skenën e madhe të Wembleyt. ...

Read More »