Home / Arte (page 118)

Arte

Ekspozita “XXI” nga Arben Golemi

“XXI” quhet ekspozita personale e Arben Golemit, e cila e prezantuar në Galerinë “FAB” do të qëndrojë e hapur për të gjithë publikun deri në  30 tetor 2014 “Aventura nga konkretja drejt abstraktes, për shumë artistë të shekullit të XX, ...

Read More »

Për dashurinë shkruhet bashkë

Alda Bardhyli Në Italinë e vitit 1943, ku rënia e pushtetit të Musolinit do ta bënte më të lehtë hyrjen e aleatëve të cilëve ajo u kishte dalë kundër, shumë gjëra kanë mbetur ende pa u thënë. Ushtarët gjermanë kanë ...

Read More »

Librat e luftës

Gazetari Sulejman Dida promovoi dje dy librat “Dëbimi” dhe “Dymbëdhjetë ditë në Tiba” Dëbimi i shqiptarëve të Kosovës në vitin 1999 nga forcat serbe, ka qenë një ngjarje që nuk mund të shlyhet lehtë nga kujtesa e një gazetari. Sulejman ...

Read More »