Home / Arte (page 13)

Arte

Natë e shqiptarëve në MTV EMA

Ka qenë nata e shqiptarëve në ceremoninë e sivjetme të MTV European Music Awards. Rita Ora mori vëmendjen e plotë si prezantuese dhe me hyrjen e saj të veçantë si në tapetin e kuq, ashtu edhe në skenën e madhe të Wembleyt. ...

Read More »

Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe shumë prodhime amerikane. Mes repistëve që pretendonin dhe ...

Read More »