Home / Arte (page 50)

Arte

Një tragjedi dashurie, ul perden e teatrit

Teatri Kombëtar mbyll sezonin artistik 2015-2016 “Romeo dhe Zhulieta” vepra me regji të Predrag Miki Manojllovic, e cila bëri bashkë në një skenë artistët shqiptarë dhe serbë, në një tragjedi dashurie, është vepra e fundit që u ngjit në skenën ...

Read More »

Sussana Tamaro, një vetmitare e përjetshme

Ajo është një ndër shkrimtaret italiane më të njohura në botë, e megjithatë dëshiron të jetojë larg botës mondane. “Mbretëria” e saj është një fermë në Umbria, me kafshë të ndryshme, nën shoqërinë e “të bekuarës vetmi”. Këtu ajo shkruan ...

Read More »