Home / Arte (page 9)

Arte

5 vjet pa Gabriel García Márquez

Gabriel García Márquez (Gabriel Garsia Markez), shkrimtari i njohur kolumbian lindi më 6 mars të vitit 1927 në Aracataca, një fshat i vogël pranë maleve të Karaibeve kolumbiane dhe vdiq më 17 prill 2014. Ai ishte djali i Gabriel Eligio ...

Read More »