Home / roze (page 34)

roze

Roman Polanski rrezikon arrestimin

Regjisori fitues i çmimit Oskar Roman Polanski, dështoi në përpjekjen e tij për ta mbyllur një herë e mirë betejën e gjatë gjyqësore me drejtësinë amerikane. Polanski u shpall fajtor për përdhunimin e një 13-vjeçareje në vitin 1977 në Kaliforni ...

Read More »

E vërteta për vdekjen e Tupac

Suge Knight thotë se ai ishte objektivi i vërtetë në atentatin e vitit 1996 ku mbeti i vrarë reperi i famshëm Tupac Shakur, dhe se ish gruaja e tij dhe shefi i sigurisë së “Death Row Records” ishin pas kësaj. ...

Read More »

Mos u ngatërro me Naomi Watts

Naomi Watts është e njohur për jetën e saj larg Hollivudit, por nuk është e mbrojtur nga fotot e rastësishme që i bëhen në Nju Jork. Aktorja 48-vjeçare është hakmarrë ndaj një fansi të saj që postoi një foto të ...

Read More »

Darkë para dasmës

Princi William dhe Kate Middleton kanë shijuar një darkë familjare në shtëpinë e Pippa Middleton, para dasmës së saj me James Matthews. Duka dhe Dukesha e Kembrixh ishin veshur mjaft sportiv për rastin, ku ndodhej edhe vëllai i James, Spencer ...

Read More »

Rivaliteti mes motrave Kardashian

Format trupore të Kim Kardashian kanë qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Megjithëse është cilësuar si mbretëresha e formave perfekte trupore, ylli 36-vjeçar ka nisur të acarohet që njerëzit e krahasojnë atë me motrën e saj Khloe Kardashian, duke thënë ...

Read More »

Albumi i tetë i “Jamiroquai”

“Jamiroquai” rikthehet në tregun muzikor. Me makinat e tij të shpejta, gratë joshëse dhe tingujt jokonvencionalë, grupi fitues i çmimeve “Grammy” publikoi të premten albumin e 8, të quajtur “Automaton”. I shkruar dhe prodhuar nga vokalisti Jay Kay dhe anëtari ...

Read More »

Padi ndaj Jennifer Lopez

Jennifer Lopez është paditur ditën e mërkurë nga një kompani pajisjesh “hoverboard”, e cila ka furnizuar stafin e këngëtares gjatë rezidencës së saj në “Las Vegas”. “Sidekick Group Corporation”, në padinë e bërë, pretendon se i ka dhënë performuesve dhe ...

Read More »

Kim Kardashian me “look” të ri

Kim Kardashian drekon me Kourtney dhe Larsa Pippen Modelja është fotografuar këtë të enjte në Beverly Hills, Kaliforni, ku kaloi ditë të këndshme me familjarë të saj. Këtë herë, te Kim, binte në sy mungesa e “extensions”-it që ajo përdor ...

Read More »

Aeroporti Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo mori pjesë në ceremoninë përuruese të vendosjes së emri të ri të aeroportit të Madeiras në Portugali. Tani e tutje, ky aeroport do të mbajë emrin e asit portugez dhe vazhdimisht nëpër avionë do të dëgjohen thirrjet: “Zonja ...

Read More »