Home / roze (page 60)

roze

Britannia Awards

Bafta mund të jetë sinonim i Britanisë, por Akademia Britanike e Filmit dhe Arteve Televizive mban çdo vit një ceremoni të vetën, të quajtur Britannia Awards në Beverli Hills të Kalifornisë, ku pjesëtarët e komunitetit të Hollivudit vlerësohen për kontributin ...

Read More »

Dasma sekrete e Michael Phelps

Michael Phelps dhe Nicole Johnson janë drejtuar par altarit në një ceremoni sekrete në Cabo këtë të të shtunë. Legjenda e lojërave olimpike ka postuar një foto nga ceremonia në Instagram këtë të dielë, duke shkruar: “Miq të mirë… të ...

Read More »

Bob Dylan thyen heshtjen…

Më në fund Bob Dylan thyen heshtjen dhe thotë se e pranon çmimin e Nobelit për Letërsi. “Vlerësimi më la pa fjalë”, u justifikua ai tek fondacioni i Nobelit, lidhur me mungesën e një reagimi që prej shpalljes së vendimit ...

Read More »

Nxehet ushqimi? Zhvishet Kylie!

Shumica e njerëzve vendosin përparëse të bardhë dhe kapele karakteristike kur gatuajnë, por për Kylie Jenner nuk ndodh kështu, ajo nuk është si shumica e njerëzve! Bukuroshja 19 vjeçare ka gjetur një mënyrë për të treguar edhe në kuzhinë të ...

Read More »

Timberlake rrezikon burgun?

Justin Timberlake jeton në Kaliforni, por mori rrugën drejt vendlindjes së vet, Tennessee, për të shfrytëzuar mundësinë që të hidhte votën më shpejt, në Memphis. “Shikoni se mund të ketë votime të parakohshme edhe në qytetin tuaj, – shkroi ai ...

Read More »

Përgjigjja e Pussy Riot për Donald Trump

Më shumë sesa muzika, ato u bënë të famshme për mesazhet që përcillnin përmes saj, duke goditur përmes teksteve dhe videoklipeve tabutë në shoqërinë ruse. Por fushata e Donald Trump, gjuha e përdorur prej tij dhe skandalet që kanë shoqëruar ...

Read More »