Home / roze (page 80)

roze

“Game of Thrones” e ka një fund

Është njëri prej serialeve më të shikuara të botës, një hit që ka pushtuar globin e që shënon rekord edhe në historinë e televizionit, por adhuruesit e tij tanimë do të duhet të kënaqen me çfarë do të ofroje sezoni ...

Read More »

Kur mblidhen motrat Kardashian

Motrat Kardashian u mblodhën 10 ditë përpara për të festuar 19-vjetorin e më të voglës, Kylie Jenner. Kendall, Kim, Kourtney dhe Khloe, së bashku me mamanë Kris ishin të pranishme në festën e zhvilluar në një klub në Hollivudin Perëndimor.

Read More »

Rikthehet “Cats”

Për herë të parë në 16 vite, në skenën e Teatrit “Neil Simon” është rikthyer muzikali i famshëm “Cats”. Për të gjithë nostalgjikët e këtij “musical”-i, ngjyrat, kostumet , kërcimet, këngët ishin po aq të larmishme, si ato të “West ...

Read More »

Pas Gigit, vjen Bella

Një ditë më parë ishte motra e saj, Gigi ajo që zuri faqet e para të mediave rozë në mbarë botën me serinë e radhës të shkrepjeve në Kaliforni, ndërsa sot Bella i përgjigjet ‘rastësisht’. Modelja 19-vjeçare u fotografua në ...

Read More »

Të gjithë duan pasurinë e Prince

Kërkesat e 29 personave që pretendojnë se kanë pjesë në pasurinë e legjendës së muzikës, Prince, janë rrëzuar nga një gjykatë e shtetit të Minesotës. Këngëtari u nda nga jeta në muajin prill, si pasojë e një mbidoze aksidentale qetësuesish, ...

Read More »

Orlando nuk i ndahet Katy

Katy Perry ishte e ftuara speciale në mbrëmjen kulminante të Konventës së Demokratëve, ku u kërkoi amerikanëve që të mbështesin Hillary Clinton dhe jo Donald Trump në zgjedhjet e nëntorit. Por duke lënë menjanë politikën, mediave rozë u interesoi më ...

Read More »

Festivali i Venecias, i mbushur me yje

Edicioni i 73-të i Festivalit të Filmit në Venecia do të sjellë në qytetin italian një mori yjesh të kinemasë, përfshirë aktorë e regjisorë të njohur hollivudianë. Festivali më i vjetër i filmit në botë do të hapet me komedinë ...

Read More »

Nicole “bëhet e gjallë” nga Greqia

U ka munguar për pak kohë mediave rozë për shkak të angazhimeve profesionale, ku së fundmi njoftoi të gjithë fansat për pjesëmarrjen në filmin e animuar të Disney, Moana. Dhe pas gëzimit të kësaj pjesëmarrjeje, ku Nicole Scherzinger do të ...

Read More »

Candice tregon barkun

Në shtator do të lindë fëmijën e parë dhe modelja e famshme e “Victoria’s Secret” është duke numëruar ditët tashmë. Por kjo nuk e ka ndalur Candice Swanepoel që të ndajë me 9.3 milionë ndjekësit e vet në Instagram foto ...

Read More »

Dua Lipa me një fondacion bamirësie!

Tashmë bukuroshja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, është krijuesja e një fondacioni bamirës të quajtur “Sunny Hill”, i cili përqendrohet në ndihmën e shoqërisë kosovare në aspekte të ndryshme, veçanërisht në atë të artit dhe kulturës. Pak orë më parë ...

Read More »