Home / Sporti (page 100)

Sporti

Inter ofron 18 milionë euro për Shaqirin

Gjiganti italian, Inter, thuhet se është duke përgatitur një ofertë prej 18 milionë eurosh për superyllin kosovar, Xherdan Shaqirin. Edhe pse Bayern Munich e ka bërë të qartë se nuk planifikon ta shes Xherdan Shaqirin, interesimi i klubeve evropiane për ...

Read More »

Real Madridi merr edhe Superkupën e Europës

Real Madrid     2 30’, 49’ Ronaldo Sevilja    0 Real Madrid: Kasijas, Karvahal, Pepe, S. Ramos, Koentrao (84’ Koentrao), Kros, Modriç (86’ Ijaramendi), Hames (73’ Isko), Beil, Ronaldo Benzema. Tr: K. Ançeloti Sevilja: Beto, Koke (84’ Figueiras), Pareha, Fazio, F. Navarro, Vidal (66’ Aspas), ...

Read More »

Valdet Rama hedh sytë nga Seria A

Xhenoa, Atalanta dhe Sasuolo nisin bisedime me përfaqësues të mesfushorit Klubet e Serisë A kanë filluar të interesohen për mesfushorin shqiptar, Valdet Rama, i cili është i gatshëm të transferohet drejt Italisë. Lojtari 26-vjeçar është pa ekip prej rreth një ...

Read More »

Van Gaal lëshon lëvdata për Rooneyn

Menaxheri i Manchester United, Louis van Gaal, është i ngazëllyer ma paraqitjen e Wayne Rooneyt në fitoren 3-1 ndaj Liverpoolit në finalen e Champions Cup. Pas një pjese të parë të qetë në stadiumin Sun Life në Miami, Rooney shënoi ...

Read More »

De Gea mund të largohet nga United

E ardhmja e David de Gea te Manchester United është duke u vënë në dyshime. Daily Star raporton se e dashura e portierit të Manchester United, këngëtarja spanjolle Edurne Garcia, e ka porositur atë të largohet nga Liga Premier dhe ...

Read More »

Allegri: Pogba do të luajë më në sulm

Menaxheri i Juventusit, Massimiliano Allegri, thotë se ai planifikon t’i japë një rol më sulmues mesfushorit Paul Pogba gjatë këtij sezoni, në tentim për të sjellë një futboll më atraktiv në Juventus Stadium. “Do të përpiqem ta shfrytëzoj Pogban më ...

Read More »

Liverpooli, 23 milionë për Lavezzin

Liverpool raportohet se është gati të dërgojë një ofertë për sulmuesin e PSG, Ezequiel Lavezzi. The Independent shkruan se Liverpool planifikon të ofrojë 23 milionë euro në tentim për të transferuar argjentinasin. Ish-mesfushori i Napolit po ashtu është cak i ...

Read More »