Home / Sporti (page 105)

Sporti

Arbeloa në planet e Arsenalit

Arsenal është duke përcjellë mbrojtësin e Real Madridit, Alvaro Arbeloa. AS njofton se Topçinjtë mund të bëjnë një ofertë befasuese për futbollistin spanjoll, pasi janë në kërkim të lojtarëve defensivë. Arsene Wenger tashmë ka transferuar Mathieu Debuchy dhe Calum Chambers, ...

Read More »

Thohir i bindur për blerjen e Gary Medel

Presidenti i Interit, Erick Thohir, është i bindur për transferimin e mesfushorit të Cardiff Cityt, Gary Medel. “Akoma jemi duke biseduar për disa detaje dhe nuk dua të bëj deklarime para nënshkrimit”. “Prandaj është e qartë se duhet t’i kemi ...

Read More »

Cazorla mbetet në radarin e Atleticos

Mesfushori i Arsenalit, Santi Cazorla, është akoma shënjestër e Atletico Madridit. AS njofton se kampioni i Spanjës është duke përgatitur një ofertë në vlerë prej afro 20 milionë eurosh për futbollistin 29-vjeçar. Kjo ofertë do të kënaqte edhe kërkesat e ...

Read More »

Del Piero te Reali? Vetëm për vizitë

Ikona e Juventusit, Alessandro Del Piero, i ka bërë një vizitë skuadrës së Real Madridit në fushën e tyre stërvitore në SHBA. Legjenda e futbollit italian gjendet në Shtetet e Bashkuara dhe e ka shfrytëzuar rastin që t’u bëjë një ...

Read More »

Modric e ka refuzuar Chelsean

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, ka njoftuar se ai e kishte kërkuar Luka Modricin në Stamford Bridge, mirëpo kroati e kishte refuzuar ofertën e portugezit. Mesfushori 28-vjeçar kaloi në Bernabeu në vitin 2012 nga Tottenhami dhe luajti nën urdhrat e ...

Read More »

Roma: Destro nuk është në shitje

Roma e ka paralajmëruar Juventusin se nuk dëshiron ta shesë sulmuesin Mattia Destro. Italiani pëlqehet nga trajneri Massimiliano Allegri, i cili i ka kërkuar shërbimet e tij. Megjithatë, sipas Corriere della Sera, drejtori i Giallorossëve, Walter Sabatini, e ka informuar Juven ...

Read More »

Tifozët e Lacios kërcënojnë Taren!

Karriera – Igli Tare luajti në tre vitet e fundit të karrierës së tij si futbollist, 2005-2008, në radhët e skuadrës së Lacios. Pasi mbylli kontratën me këtë klub, ai kreu kursin përkatës dhe u diplomua me notat maksimale për drejtor ...

Read More »