Home / Sporti (page 107)

Sporti

Morata synon Champions League me Juventusin

Juventusi i ri i Massimiliano Allegrit nis të marrë formë. Në pritje të francezit Evra, bardhezinjtë zyrtarizuan spanjollin Alvaro Morata, i cili kaloi me sukses vizitat mjekësore, citon Supersport. Ish sulmuesi i Real Madrid zgjodhi fanellën me numrin 9 dhe ...

Read More »

Lajme sportive shkurt

Brazili Parreira kundër trajnerëve të huaj Ish-koordinatori i ekipeve kombëtare të Brazilit, Karlos Alberto Parreira, ka paralajmëruar drejtuesit e Federatës Braziliane që të mos rrezikojnë duke emëruar një trajner të huaj në krye të kombëtares. “Skuadrat e mëdha kanë një ...

Read More »

Kampionët e Botës pushtojnë merkaton

Futbollistët e Gjermanisë janë “mbretërit” e botës, jo vetëm për titullin e fituar në Brazil 2014, por edhe për faktin se janë kthyer në epiqendrën e merkatos së futbollistëve në Europë. Kros, Khedira, Ginter, Kramer apo edhe Mustafi janë disa ...

Read More »

PSG në kërkim të Di Maria…

Nderkohe qe burime britanike bene te ditur javen e kaluar per nje oferte prej 60 milion euro te Manchester United per Real Madrid, çeshtja e Angel Di Maria eshte ende pezull. Sipas gazetes spanjolle AS, mesfushori madrilen preferon qe te bashkohet me Paris Saint-Germain, nje ...

Read More »