Home / Sporti (page 108)

Sporti

Holanda në gjysmëfinale me Argjentinën

Holanda ka arritur që të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, pasi që ka arritur të mposhtë vetëm në penalti Kosta Rikën. Rezultati pas kohës së rregullt ishte 0-0. Dominimi në fillim të takimit i takoi Holandës, por ata nuk ...

Read More »

Argjentina shkon në gjysmëfinale

Argjentina e Lionel Mesit kualifikohet për në gjysmëfinale të Botërorit 2014 dhe pret të mësojë kundërshtarin e radhës në këtë kompeticion. Njërën mes Holandës dhe Kosta Rikës, që do të “përplasin brirët” mes tyre në orën 22:00. Goli i hershëm ...

Read More »