Home / Sporti (page 109)

Sporti

Gjermania e fortë për SHBA-të, por dyja kualifikohen

Gjermania dhe SHBA-të zhvilluan një ndeshje monotone në Recife e cila përfundoi me fitore të evropianëve me rezultat 1-0, që në fakt nuk dëmtoi gjasat e të dyja ekipeve për kualifikim në fazën tjetër. Pjesa e parë ishte e balansuar, ...

Read More »

Xhaka edhe zyrtarisht kuqezi

Duke filluar nga 25 qershori 2014, Taulant Xhaka edhe zyrtarisht mund të konsiderohet lojtar i kombëtares së Shqipërisë, për të cilën ka zgjedhur të luajë. Ka mbërritur në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit përgjigja e FIFA-s, në lidhje me ...

Read More »

Shaqiri shenon tre here per Zvicren dhe e kualifikon per me tej

Përfaqësuesja e Zvicrës ka regjistruar fitore prej 3-0 përballë Hondurasit në ndeshjen e xhiros së tretë në kuadër të Grupit E duke siguruar kualifikimin në të tetën e finales. Xherdan Shaqiri i heshti kritikët zviceranë duke u shndërruar në lojtarin ...

Read More »

Triumfon Argjentina, Nigeria në fazën tjetër

Argjentina ka regjistruar fitore prej 3-2 kundër Nigerisë në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit F. Pjesa e parë e takimit të zhvilluar në Porto Alegre ishte e jashtëzakonshme me një lojë të bukur dhe me shumë raste shënimi. ...

Read More »

Qan gjatë ndeshjes, babai i ndërroi jetë 2 orë para lojës

Mesfushori i Bregut të Fildishtë, Serey Die, mbrojti ngjyrat e vendit të tij, edhe pse ishte i pikëlluar pasi babai i tij kishte ndërruar jetë vetëm dy orë para ndeshjes, Serey Die, nuk arriti t’i përmbajë lotët e tij para ...

Read More »

Sa keq e përjetoi djali i Rooney, humbjen e Anglisë

Tifozët e Anglisë e kanë përjetuar keq humbjen e dytë në “Brazil 2014”, pasi ajo, thuajse i ka dërguar në shtëpi. Pas humbjes më Italinë, “tre luanët” humbën edhe më Uruguain me të njëjtin rezultat, 2-1. Por, një nga ata ...

Read More »

Tifozi skocez mbështet Urugain, ‘çmend’ anglezët

Gjatë ndeshjes të zhvilluar për Kupën e Botës, Anglia ka humbur dje përballë Uruguait me rezultatin 1 me 2. Po kjo humbje i ka mërzitur shumë tifozët anglezë, por ka gëzuar një tifoz skocez. Ai është fotografuar i veshur me ...

Read More »

Liverpool-i ofron 16 milionë paund për Xherdan Shaqirin

Liverpool-i ka nisur bisedimet paraprake me Bayern Munich-ut për një marrëveshje për të blerë Xherdan Shaqirin për 16 milionë paund. Lajmi është bërë i ditur nga menaxheri i Liverpool-it, Brendan Rodgers, i cili ka ndryshuar mendjen dhe ka vendosur ta ...

Read More »

Leonardo edhe zyrtarisht trainer i Interit

Leonardo, edhe zyrtarisht është emëruar trajner i Interit. Presidenti i Interit, Massimo Moratti e ka zgjedhur 41 vjeçarin, ish trajner i Milanit, i cili ka nënshkruar kontratë me klubin Nerazzurr deri më 30 qershor të vitit 2012, me mundësi të vazhdimit ...

Read More »