Home / Sporti (page 110)

Sporti

Rama mes nje gjermani dhe nje amerikani duke pare ndeshjen

Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dy skuadrat e kualifikuara për më tej në Botërorin e Brazilit, ndërkohë që Portugalia dhe Gana do të kthehen në shtëpi. Ky ishte një nga grupet më të forta të këtij Botërori. ...

Read More »

Carvalho ekspozon më shumë se që duhet Ayewin (FOTO)

William Carvalho i Portugalisë la të zhveshur për një moment anëtarin e Ganës, Jordan Ayew. William Carvalho dhe Jordan Ayew janë dy protagonistët e një incidenti qesharak në sfidën Portugali-Ganë. Anëtari i portugezëve, Carvalho e la gati të zhveshur për ...

Read More »

Atëherë kur gjyqtari shkakton ndërhyrje të palejuar (VIDEO)

Gjyqtari i sfidës Gjermani-SHBA nokautoi amerikanin, Jermaine Jones, duke e rrëzuar përtokë. Megjithatë, dënim për gjyqtarin nuk pati. Sfida mes Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës solli një incident tejet qesharak. Gjatë pjesës së parë të takimit, gjyqtari, Ravshan ...

Read More »

ShBA – Gjermani, “ndeshje” dhe në hapësirë

Tifozi mbetet tifoz, kudo që të jetë. Kjo shprehje ka rëndësi të madhe edhe për këta astronautë, të cilët po ndjekin ndeshjen SHBA-Gjermani në Kupën e Botës. Astronautët amerikanë Reid Wiseman dhe Steven Swanson, dhe astronauti gjerman Alexander Gerst, jo ...

Read More »

Obama bënë tifo nga ‘qielli’ për SHBA-n

Barack Obama harxhoi 90 minuta të kohës së tij për ta përcjell sfidën e SHBA-së ndaj Gjermanisë. Përkundër humbjes, Obama iu gëzua kualifikimit tutje të amerikanëve. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ishte vetëm një nga miliona ...

Read More »

Gjermania e fortë për SHBA-të, por dyja kualifikohen

Gjermania dhe SHBA-të zhvilluan një ndeshje monotone në Recife e cila përfundoi me fitore të evropianëve me rezultat 1-0, që në fakt nuk dëmtoi gjasat e të dyja ekipeve për kualifikim në fazën tjetër. Pjesa e parë ishte e balansuar, ...

Read More »

Xhaka edhe zyrtarisht kuqezi

Duke filluar nga 25 qershori 2014, Taulant Xhaka edhe zyrtarisht mund të konsiderohet lojtar i kombëtares së Shqipërisë, për të cilën ka zgjedhur të luajë. Ka mbërritur në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit përgjigja e FIFA-s, në lidhje me ...

Read More »

Shaqiri shenon tre here per Zvicren dhe e kualifikon per me tej

Përfaqësuesja e Zvicrës ka regjistruar fitore prej 3-0 përballë Hondurasit në ndeshjen e xhiros së tretë në kuadër të Grupit E duke siguruar kualifikimin në të tetën e finales. Xherdan Shaqiri i heshti kritikët zviceranë duke u shndërruar në lojtarin ...

Read More »

Triumfon Argjentina, Nigeria në fazën tjetër

Argjentina ka regjistruar fitore prej 3-2 kundër Nigerisë në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit F. Pjesa e parë e takimit të zhvilluar në Porto Alegre ishte e jashtëzakonshme me një lojë të bukur dhe me shumë raste shënimi. ...

Read More »

Qan gjatë ndeshjes, babai i ndërroi jetë 2 orë para lojës

Mesfushori i Bregut të Fildishtë, Serey Die, mbrojti ngjyrat e vendit të tij, edhe pse ishte i pikëlluar pasi babai i tij kishte ndërruar jetë vetëm dy orë para ndeshjes, Serey Die, nuk arriti t’i përmbajë lotët e tij para ...

Read More »