Home / Sporti (page 112)

Sporti

Fellaini te Napoli?

Manchester United ka arritur marrëveshje me Naoplin për huazimin e mesfushorit, Marouane Fellaini.  Ekipi i Rafa Benitez do t’i paguajë Unitedit 5 milionë euro për huazimin e lojtarit deri në fund të sezonit. Sipas Daily Star, Fellaini e ka edhe ...

Read More »

Roma kërkon Joveticin

Roma është duke e menduar një lëvizje interesante për afatin kalimtar veror.  Sipas Daily Mirror klubi romak po interesohet shumë për lojtarin dhe se Jovetic mund të kalojë shumë shpejt në kryeqytetin e Italisë. Këto përforcime për Romën do të ...

Read More »

Rodgers: Nuk na duhet Suarez

Liverpooli edhe pa Luis Suarez mbetet një ekip ambicioz. Kështu mendon trajneri i “Reds”, Brendan Rodgers. Liverpooli e ka nisur me fitore sezonin e ri të garave në Premier League, duke mundur Southamptonin me rezultat 2-1. Tekniku i skuadrës nga ...

Read More »

​Mourinho mbron Costan

Jose Mourinho, menaxheri i Chelseat, ka dalë në mbrojtje të Diego Costas, i cili u ndëshkua me karton të verdhë për shkak të një simulimi në fitoren e mbrëmshme kundër Burnleyt me rezultat 3-1. Sulmuesi spanjoll, i cili gjatë kësaj ...

Read More »

Inter ofron 18 milionë euro për Shaqirin

Gjiganti italian, Inter, thuhet se është duke përgatitur një ofertë prej 18 milionë eurosh për superyllin kosovar, Xherdan Shaqirin. Edhe pse Bayern Munich e ka bërë të qartë se nuk planifikon ta shes Xherdan Shaqirin, interesimi i klubeve evropiane për ...

Read More »

Real Madridi merr edhe Superkupën e Europës

Real Madrid     2 30’, 49’ Ronaldo Sevilja    0 Real Madrid: Kasijas, Karvahal, Pepe, S. Ramos, Koentrao (84’ Koentrao), Kros, Modriç (86’ Ijaramendi), Hames (73’ Isko), Beil, Ronaldo Benzema. Tr: K. Ançeloti Sevilja: Beto, Koke (84’ Figueiras), Pareha, Fazio, F. Navarro, Vidal (66’ Aspas), ...

Read More »

Valdet Rama hedh sytë nga Seria A

Xhenoa, Atalanta dhe Sasuolo nisin bisedime me përfaqësues të mesfushorit Klubet e Serisë A kanë filluar të interesohen për mesfushorin shqiptar, Valdet Rama, i cili është i gatshëm të transferohet drejt Italisë. Lojtari 26-vjeçar është pa ekip prej rreth një ...

Read More »