Home / Sporti (page 115)

Sporti

Liverpool-i ofron 16 milionë paund për Xherdan Shaqirin

Liverpool-i ka nisur bisedimet paraprake me Bayern Munich-ut për një marrëveshje për të blerë Xherdan Shaqirin për 16 milionë paund. Lajmi është bërë i ditur nga menaxheri i Liverpool-it, Brendan Rodgers, i cili ka ndryshuar mendjen dhe ka vendosur ta ...

Read More »

Leonardo edhe zyrtarisht trainer i Interit

Leonardo, edhe zyrtarisht është emëruar trajner i Interit. Presidenti i Interit, Massimo Moratti e ka zgjedhur 41 vjeçarin, ish trajner i Milanit, i cili ka nënshkruar kontratë me klubin Nerazzurr deri më 30 qershor të vitit 2012, me mundësi të vazhdimit ...

Read More »

Mourinho ndihet më i miri

Jose Mourinho insiston se është trajneri më i mirë në botë. ‘Special One’ e ka bërë këtë vetëvlerësim, pasi e udhëhoqi Interin drejt suksesit historik, duke fituar tre trofe, në vitin që po përfundon. Trajneri i Real Madrid i dha këto ...

Read More »

Qitja, sporti që po shuhet

Qitja, sporti që i ka dhuruar Shqipërisë ndër vite katër kampionë të Europës po përjeton ditët e tij më të errta, siç tregoi emisioni i pasdites në “Top Channel”. Mungesa e fondeve është e tillë që sportistët tanë nuk kanë ...

Read More »

Real i Madridit fiton 8 me zero

Real Madrid ka mbyllur çështjen e kualifikimit për në çerekfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë pas fitores së thellë 8-0 mbrëmjen e djeshme ndaj Levante, në Santiago Bernabeu. Ekipi madrilen nuk fali asnjë nga gabimet në mbrojtje të kundërshtarit ...

Read More »

Superliga, Flamurtari-Skëndërbeu shkëputen

Flamurtari dhe Skëndërbeu shkëputen ndaj ndjekësve në luftën për titull në javën e 16-të Superligës Shqiptare, tre ndeshje të së cilës u luajtën ditën e sotme. Vlonjatët arritën një fitore të vuajtur ndaj Teutës, falë një goli të shënuar në ...

Read More »

Mourinho: Asnjë problem me Valdanon

Arrihet paqja në mes të trajnerit Jose Mourinho e drejtorit sportiv të Real Madrid, Jorge Valdanos. Këtë e ka konfirmuar të enjten trajneri portugez në një konferencë për shtyp. “Mund t’i përgënjeshtroj problemet me Valdanon. Mund të ketë mendime të ndryshme, ...

Read More »