Home / Sporti (page 116)

Sporti

Zvicra eleminohet pas nje loje dramatike

Përfaqësuesja e Zvicrës ka pesuar gol në fund të ndeshjes me Argjentinen, duke u eleminuar keshtu  nga Kampionati Botëror. Lojtari më i mirë i fraksionit të parë padyshim që ishte mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili dukej mjaft i disponuar për ...

Read More »

Belgjika ne çerekfinale; eleminohet SHBA

Me rezultat 2-1, kombëtarja e Belgjikës ka mposhtur SHBA-të pas vazhdimeve, për t’u kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror. Që nga fillimi i ndeshjes të dyja skuadrat zhvilluan lojë jashtëzakonisht të hapur. Të dy përfaqësueset patën rastet e tyre, si ...

Read More »

Gjermania me mund në çerekfinale

Gjermania ka siguruar pjesëmarrjen në çerekfinale të Kampionatit Botëror pas fitores së vështirë (2-1) kundër Algjerisë, të cilën e arriti pas vazhdimeve. Algjerianët luajtën më mirë në minutat e para duke e rrezikuar portën e Neuer. Madje arritën të shënojnë, ...

Read More »

Muaji i Ramazanit dhe futbolli

Muaji i shenjtë i Ramazanit që sapo filloi, po i përball disa nga futbollistët e Botërorit në Brazil me probleme. Kjo nuk ndodh shpesh, por ja që këtë vit ndodhi përsëri. Për herë të parë që nga viti 1986, Ramazani ...

Read More »

Kosta Rika përjashton Greqinë

Kosta Rika është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror duke eliminuar Greqinë pas ekzekutimit të penaltive, në përballjen e të tetës së finales që u zhvillua në Arena Pernambuco në Recife. Është pritur që këto dy skuadra të jenë të ...

Read More »

Brazili ne cerekfinale me mundime te medha

Brazili ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror, Brazili 2014, pasi eliminoi Kilin në penalti, sepse rezultati 1-1 nuk përcaktoi fituesin në kohë të rregullt. Kili startoi me formacionin më të fortë, ku Vidal dhe Sanchez udhëhoqën ekipin ...

Read More »

Kualifikohet Algjeria, fiton edhe Belgjika

Belgjika triumfoi 1:0 ndaj Koresë së Jugut për ta vazhduar serinë e fitoreve dhe kualifikimin më tej, teksa në fazën tjetër kaloi edhe Algjeria, pas barazimit 1-1 me Rusinë. Belgët dominuan në pjesën e pare, por ndëshkimi me karton të ...

Read More »