Home / Sporti (page 117)

Sporti

Argjentina shkon në gjysmëfinale

Argjentina e Lionel Mesit kualifikohet për në gjysmëfinale të Botërorit 2014 dhe pret të mësojë kundërshtarin e radhës në këtë kompeticion. Njërën mes Holandës dhe Kosta Rikës, që do të “përplasin brirët” mes tyre në orën 22:00. Goli i hershëm ...

Read More »

Brazili kundër Gjermanisë

Brazili është gjysmëfinalisti i dytë i Kampionatit Botëror, pasi në çerekfinale mposhti Kolumbinë me rezultat 2-1. Nikoqiri ishte superior në fraksionin e parë të ndeshjes duke pasur iniciativën gjatë gjithë kohës. Goli i epërsisë erdhi pas një harkimi nga këndi ...

Read More »

Fitoi Gjermania

Ka mjaftuar një gol që përfaqësuesja e Gjermanisë të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror për të katërtën herë radhazi, pas triumfit ndaj Francës në Maracana të Rio de Janeiros. Die Mannschaft e patën iniciativën në minutat e para të ...

Read More »

Zvicra eleminohet pas nje loje dramatike

Përfaqësuesja e Zvicrës ka pesuar gol në fund të ndeshjes me Argjentinen, duke u eleminuar keshtu  nga Kampionati Botëror. Lojtari më i mirë i fraksionit të parë padyshim që ishte mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili dukej mjaft i disponuar për ...

Read More »

Belgjika ne çerekfinale; eleminohet SHBA

Me rezultat 2-1, kombëtarja e Belgjikës ka mposhtur SHBA-të pas vazhdimeve, për t’u kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror. Që nga fillimi i ndeshjes të dyja skuadrat zhvilluan lojë jashtëzakonisht të hapur. Të dy përfaqësueset patën rastet e tyre, si ...

Read More »

Gjermania me mund në çerekfinale

Gjermania ka siguruar pjesëmarrjen në çerekfinale të Kampionatit Botëror pas fitores së vështirë (2-1) kundër Algjerisë, të cilën e arriti pas vazhdimeve. Algjerianët luajtën më mirë në minutat e para duke e rrezikuar portën e Neuer. Madje arritën të shënojnë, ...

Read More »

Muaji i Ramazanit dhe futbolli

Muaji i shenjtë i Ramazanit që sapo filloi, po i përball disa nga futbollistët e Botërorit në Brazil me probleme. Kjo nuk ndodh shpesh, por ja që këtë vit ndodhi përsëri. Për herë të parë që nga viti 1986, Ramazani ...

Read More »

Kosta Rika përjashton Greqinë

Kosta Rika është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror duke eliminuar Greqinë pas ekzekutimit të penaltive, në përballjen e të tetës së finales që u zhvillua në Arena Pernambuco në Recife. Është pritur që këto dy skuadra të jenë të ...

Read More »