Home / Sporti (page 119)

Sporti

Brazili ne cerekfinale me mundime te medha

Brazili ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror, Brazili 2014, pasi eliminoi Kilin në penalti, sepse rezultati 1-1 nuk përcaktoi fituesin në kohë të rregullt. Kili startoi me formacionin më të fortë, ku Vidal dhe Sanchez udhëhoqën ekipin ...

Read More »

Kualifikohet Algjeria, fiton edhe Belgjika

Belgjika triumfoi 1:0 ndaj Koresë së Jugut për ta vazhduar serinë e fitoreve dhe kualifikimin më tej, teksa në fazën tjetër kaloi edhe Algjeria, pas barazimit 1-1 me Rusinë. Belgët dominuan në pjesën e pare, por ndëshkimi me karton të ...

Read More »

Suarez pezullohet për katër muaj

FIFA përjashtoi nga nëntë ndeshje ndërkombëtare lojtarin e Uruguajit Luis Suarez, i cili dy ditë më parë kafshoi në fushë një lojtar Italian. FIFA e pezulloi Suarezin për katër muaj nga aktivitetet e futbollit dhe e gjobiti me 112 mijë ...

Read More »

Rama mes nje gjermani dhe nje amerikani duke pare ndeshjen

Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dy skuadrat e kualifikuara për më tej në Botërorin e Brazilit, ndërkohë që Portugalia dhe Gana do të kthehen në shtëpi. Ky ishte një nga grupet më të forta të këtij Botërori. ...

Read More »

Carvalho ekspozon më shumë se që duhet Ayewin (FOTO)

William Carvalho i Portugalisë la të zhveshur për një moment anëtarin e Ganës, Jordan Ayew. William Carvalho dhe Jordan Ayew janë dy protagonistët e një incidenti qesharak në sfidën Portugali-Ganë. Anëtari i portugezëve, Carvalho e la gati të zhveshur për ...

Read More »

Atëherë kur gjyqtari shkakton ndërhyrje të palejuar (VIDEO)

Gjyqtari i sfidës Gjermani-SHBA nokautoi amerikanin, Jermaine Jones, duke e rrëzuar përtokë. Megjithatë, dënim për gjyqtarin nuk pati. Sfida mes Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës solli një incident tejet qesharak. Gjatë pjesës së parë të takimit, gjyqtari, Ravshan ...

Read More »

ShBA – Gjermani, “ndeshje” dhe në hapësirë

Tifozi mbetet tifoz, kudo që të jetë. Kjo shprehje ka rëndësi të madhe edhe për këta astronautë, të cilët po ndjekin ndeshjen SHBA-Gjermani në Kupën e Botës. Astronautët amerikanë Reid Wiseman dhe Steven Swanson, dhe astronauti gjerman Alexander Gerst, jo ...

Read More »

Obama bënë tifo nga ‘qielli’ për SHBA-n

Barack Obama harxhoi 90 minuta të kohës së tij për ta përcjell sfidën e SHBA-së ndaj Gjermanisë. Përkundër humbjes, Obama iu gëzua kualifikimit tutje të amerikanëve. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ishte vetëm një nga miliona ...

Read More »