Home / Sporti (page 122)

Sporti

Qan gjatë ndeshjes, babai i ndërroi jetë 2 orë para lojës

Mesfushori i Bregut të Fildishtë, Serey Die, mbrojti ngjyrat e vendit të tij, edhe pse ishte i pikëlluar pasi babai i tij kishte ndërruar jetë vetëm dy orë para ndeshjes, Serey Die, nuk arriti t’i përmbajë lotët e tij para ...

Read More »

Sa keq e përjetoi djali i Rooney, humbjen e Anglisë

Tifozët e Anglisë e kanë përjetuar keq humbjen e dytë në “Brazil 2014”, pasi ajo, thuajse i ka dërguar në shtëpi. Pas humbjes më Italinë, “tre luanët” humbën edhe më Uruguain me të njëjtin rezultat, 2-1. Por, një nga ata ...

Read More »

Tifozi skocez mbështet Urugain, ‘çmend’ anglezët

Gjatë ndeshjes të zhvilluar për Kupën e Botës, Anglia ka humbur dje përballë Uruguait me rezultatin 1 me 2. Po kjo humbje i ka mërzitur shumë tifozët anglezë, por ka gëzuar një tifoz skocez. Ai është fotografuar i veshur me ...

Read More »

Liverpool-i ofron 16 milionë paund për Xherdan Shaqirin

Liverpool-i ka nisur bisedimet paraprake me Bayern Munich-ut për një marrëveshje për të blerë Xherdan Shaqirin për 16 milionë paund. Lajmi është bërë i ditur nga menaxheri i Liverpool-it, Brendan Rodgers, i cili ka ndryshuar mendjen dhe ka vendosur ta ...

Read More »

Leonardo edhe zyrtarisht trainer i Interit

Leonardo, edhe zyrtarisht është emëruar trajner i Interit. Presidenti i Interit, Massimo Moratti e ka zgjedhur 41 vjeçarin, ish trajner i Milanit, i cili ka nënshkruar kontratë me klubin Nerazzurr deri më 30 qershor të vitit 2012, me mundësi të vazhdimit ...

Read More »

Mourinho ndihet më i miri

Jose Mourinho insiston se është trajneri më i mirë në botë. ‘Special One’ e ka bërë këtë vetëvlerësim, pasi e udhëhoqi Interin drejt suksesit historik, duke fituar tre trofe, në vitin që po përfundon. Trajneri i Real Madrid i dha këto ...

Read More »

Qitja, sporti që po shuhet

Qitja, sporti që i ka dhuruar Shqipërisë ndër vite katër kampionë të Europës po përjeton ditët e tij më të errta, siç tregoi emisioni i pasdites në “Top Channel”. Mungesa e fondeve është e tillë që sportistët tanë nuk kanë ...

Read More »

Real i Madridit fiton 8 me zero

Real Madrid ka mbyllur çështjen e kualifikimit për në çerekfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë pas fitores së thellë 8-0 mbrëmjen e djeshme ndaj Levante, në Santiago Bernabeu. Ekipi madrilen nuk fali asnjë nga gabimet në mbrojtje të kundërshtarit ...

Read More »

Superliga, Flamurtari-Skëndërbeu shkëputen

Flamurtari dhe Skëndërbeu shkëputen ndaj ndjekësve në luftën për titull në javën e 16-të Superligës Shqiptare, tre ndeshje të së cilës u luajtën ditën e sotme. Vlonjatët arritën një fitore të vuajtur ndaj Teutës, falë një goli të shënuar në ...

Read More »