Home / Sporti (page 20)

Sporti

Senegali dhe Japonia ndahen në paqe

Senegali dhe Japonia e mbyllën në barazim 2-2 ndeshjen e tyre, e vlefshme për Grupin H. Edhe pjesa e parë e parë u mbyll në barazim 1-1. Për senegalezët shënuan Mane (11′) dhe Wagui (71′), ndërsa për japonezët shënuan Inui ...

Read More »

Xhaka e Shaqiri nokautojnë Serbinë

Një ndeshje plot emocione, plot adrenalinë, por edhe plot fyerje nga tribuna që ishin mbushur me tifozë serbë e rusë por ishte e kotë, sepse katër shqiptarët e pushtuan Rusinë Granit Xhaka nuk do ta harron sonte natën në Kaliningrad ...

Read More »