Home / Sporti (page 31)

Sporti

Ronaldo nxjerr Bayernin jashtë Champions

Cristiano Ronaldo dërgon Realin në gjysmëfinale të Champions League dhe Bayern-in jashtë këtij kompeticioni. Bayerni triumfoi në kohën e rregullt duke fituar me të njëjtin rezultat 2-1 që Reali fitoi në “Allianz Arena” dhe u nevojitën 30 minutat e shtesës ...

Read More »

Duka humbet në UEFA për 3 vota

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka nuk ia doli të zgjidhet në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s. Kreu i qeverisë së futbollit në vendin tonë nuk arriti dot të marrë kuotën prej 28 votash të mjaftueshme për të qenë ...

Read More »

Kryebashkiaku Veliaj inspekton “Parkun Olimpik”

Parku Olimpik i Tiranës pritet t’i hapë dyert në fund të muajit maj. Ish-kompleksi sportiv “Dinamo” është shndërruar në një hapësirë moderne sportive, e cila bën bashkë të gjitha strukturat zinxhir të sportit, federatat, peshëngritjen, mundjen, atletikën, si dhe lojërat ...

Read More »